káva

Óda na kávu, část II.

V minulém dílu jsem se věnoval především zdravotním účinkům pití kávy a představil mou oblíbenou pojízdnou kavárnu. V tom dnešním se dozvíte více o různých druzích kávy, na co si dát při koupi pozor a jakou kávu sám osobně preferuji. Protože jsem se zase “rozepsal”, na třetí pokračování si nechám způsoby přípravy kávy a přidám pár dalších tipů, jak maximalizovat zdravotní účinky konzumace kávy.

Kategorie: 

Odežeňte zubatou šálkem kávy!

Někdo ji miluje a nedá na ni dopustit, někdo ji nemusí. Žádná “zlatá střední cesta” neexistuje. Ty z vás, kteří patří do první skupiny, níže uvedenými fakty přesvědčovat nemusím. Pro druhou skupinu budou možná uvedená zjištění důvodem, proč dát kávě šanci. V této skupině se zaměřím hlavně na ty z vás, kteří si i tak nějaké to “nakopnutí” dopřejí, a to např. ve formě energetických nápojů typu Red Bull, Big Shock a spol. 

Kategorie: 

​Jak znovu využít kávovou sedlinu

 

Pijete kávu? Ano? A máte rádi mletou nebo rozpustnou? Čtěte dál, pokud jste spíš pro první možnost. Pijete-li totiž kávu pravidelně, tak vám zbývá kávová sedlina, kterou vyhodíte. Z mého pohledu je to škoda, protože se nabízí tolik možností, jak kávovou sedlinu znovu využít. V několika případech opětovného využití šetříte jen svoji peněženku, ale v několika dokonce i životní prostředí!

 

Odpuzovač škůdců

Šlofík a káva???

 

Jste ospalí nebo jste se včera dostatečně nevyspali a potřebujete se probrat? Máte 20 minut k dobru? Pak byste měli něco zkusit. Něco, co je o dost efektivnější, než dát si šlofíka nebo  šálek kávy.

Zkuste šlofíka a kávu zkombinovat ;-) Této metodě se říká "kávový šlofík".

Asi to bude znít šíleně, protože v obecném povědomí všichni máme, že kofein si se spánkem zrovna netyká. Ale pokud se nadopujete kofeinem předtím, než si dáte šlofíka a usnete na maximálně 20 minut, pak zjistíte, že zkombinovat krátký spánek s efektem kofeinu lze. Zde je vědecké vysvětlení.

Kategorie: