Naši partneři

Naše motto

Bylinky revue pravidelně vzniká v malém týmu nadšenců. Snažíme se s pomocí odborných spolupracovníků, přinášet vám každý měsíc ty nejdůležitější informace ze světa bylinek, tradičních a dávno zapomenutých znalostí našich předků i posledních poznatků moderní vědy. Hlavně vám ale chceme dělat radost a přispět k příjemným chvílím pohody s magazínem Bylinky revue.

Bylinky revue netiskneme v Číně, ani na nejlevnější papír pochybného původu. Bylinky revue neobsahuje žádnou reklamu. Nedostáváme žádné dotace EU ani ČR. Nemáme žádné tajné ani zahraniční investory, jsme malá česká firma.

Jsme nezávislí na požadavcích inzerentů. Tiskneme v ČR na ekologický papír nejvyšší kvality, moderní technologií, barvami šetrnými k ochraně životního prostředí. Ano, naše práce nás baví.

A také rádi finančně přispíváme dětské transplantační jednotce fakultní nemocnice Motol v Praze.

To vše můžeme díky vám, vážení čtenáři. Děkujeme!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vanilka je na českém trhu zdánlivě běžně dostupným zbožím. Na pravou vanilku totiž v supermarketech jen tak nenarazíte. Ve Vanilkovém obchodě jsou lusky k dostání v Prime Gourmet kvalitě.

Objednat si můžete stoprocentně pravý vanilkový extrakt, vanilkovou pastu nebo dokonce vanilkovou sůl. Hospodyňkám by neměla chybět ve spižírně jemně mletá vanilka bourbon nebo vanilka tahini, jejíž využitelnost je bleskurychlá a velmi rozličná. Pravý cukr s vanilkou bourbon se stane vaším oblíbeným pomocníkem třeba při pečení.
Naší specialitou je Vanilkové Víno. Víno má snadno zapamatovatelnou a jedinečnou chuť díky pravým luskům vanilky a je orchidejí mezi běžně dostupnými navoněnými víny. Receptura Vanilkového vína je chráněna patentem.
Vyzkoušet můžete také některé z oblíbených vanilkových receptů nebo se s námi "proletět" na slunné vanilkové plantáže a dozvědět se něco o pěstování a pracování vanilky.

Přehled aktuální slev najdete zde.


Fair Made s.r.o. je akční nováček na trhu Fairtrade a BIO certifikovaných potravin na českém trhu. V nabídce eshopu www.fairmade.cz objevíte takové nezbytnosti jako jsou belgické a anglické čokolády, káva z Peru a Tanzánie, čaje z Darjeelingu a extra kvalitní kokosové produkty, či superzdravé nepražené kakaové boby. To vše zabalené v obalech s krásnými designy a prodávané s úsměvem na tváři od dvou mladých zakladatelek, které se nebojí jít do podpory kvalitních potravin a spravedlivého obchodu naplno.

Přehled aktuálních slev najdete zde.


Obchodní společnost DNM company s.r.o. byla založena v roce 1998. Její hlavní náplň je podpora zdravého životního stylu a harmonického rozvoje těla, mysli a duše. Z toho důvodu zákazníkům nabízí přírodní produkty - přírodní kosmetiku, přírodní doplňky stravy, zdravou výživu, bavlněný bytový textil ...
Hlavním obchodním artiklem je ajurvédské kafe, které je originalitou na našem trhu. 
Druhou největší obchodní činností je dovoz přírodních produktů italské firmy ESI, která je na evropském trhu uznávanou firmou produkující především výrobky z Aloe vera (Aloe vera Barbadensis Miller), ale i z dalších přírodnin jako echinacea, propolis ...
Třetí neopominutelná část obchodní činnost je zaměřená na ajurvédskou kosmetiku především od firmy Emami, Ayuuri ...
Poslední je rostlinné krmivo pro psy a kočky, což je stejně jako ajurvédské kafe originalita na našem trhu.

Přehled aktuálních slev najdete zde.


Ghí - přepuštěné máslo vyrábíme od podzimu roku 2014. Dříve zakladatelka firmy Dominika Flídrová vařila jen pro své okolí a zájem byl čím dál větší....Vznikala na něm závislost a bylo třeba dychtivé uživatele uspokojit...Tak vznikla výrobna, firma České ghíčko. Trváme na původní řemeslné technice, kvalitním výchozím materiálu (máslu v bio kvalitě), zajímají nás vztahy s našimi lidmi, i s dodavateli a odběrateli, a upřímně věříme, že i tak se dá podnikat. V týmu máme ty nejlepší: Míša šéfuje kuchyni, Martička vymýšlí, jak s ghíčkem čarovat, Lucka si hlídá sklad, Věrka udržuje dokonalý řád, Andrea prodej... Krásně nám to zapadá a moc nás to baví. A ghíčko všichni milujeme :-)

Přehled aktuálních slev najdete zde.


Pod značkou ŽiváVoda.cz dodáváme již od roku 2010 na trh nejmodernější řešení úpravy pitné vody. Naše ionizátory vody a filtrační systémy dokáží vodu z kohoutku dokonale vyčistit a obnovit v ní vlastnosti, které voda měla u pramene. Kvalitní a čerstvá voda je základním předpokladem pevného zdraví. Vážíme si toho, že naše společnost získala od začátku svého působení tisíce spokojených zákazníků, o které denně pečujeme. ŽiváVoda.cz je výhradním zastoupením společnosti Chanson Water, která se již více než 35 let zabývá vývojem řešení pro úpravu pitné vody a na tomto poli vlastní 27 patentů. Jádrem naší nabídky jsou ionizátory vody a filtrační systémy. Zařízení Chanson svou účinností, výkonem, kvalitou použitých materiálů a zárukou nemají na trhu konkurenci. Rádi Vám připravíme řešení šité na míru. Naše produkty Vám rádi doručíme a nainstalujeme u Vás doma nebo si je lze rovněž vyzvednout osobně v naší pražské prodejně, nebo u našich partnerů. Pro více informací navštivte ŽiváVoda.cz nebo volejte na 222 345 345.

Přehled aktuálních slev najdete zde.


Nabízíme špičkové produkty využitelné pro prevenci a podpůrnou alternativní léčbu. Poskytujeme informace v oblasti zdravého životního stylu a řešení zdravotních problémů posuzovaných na základě různých vědních oborů.

Upozorňujeme na to, že existují nejen léky a inspirujeme vás k harmonickému a zdravému životnímu stylu.

Jsme na trhu od roku 2009. Naším cílem je pomáhat předcházet zdravotním potížím a inspirovat vás k péči o zdraví. Podporujeme celostní přístup ke zdraví. Naše potravinové doplňky patří mezi světovou špičku a jsou čistě na přírodním základu.
Nabízíme osvědčený kvalitní sortiment. Spolupracujeme s lékaři a nezávislými odborníky.

Nejlépe to vyjádřil Thomas Alva Edison (1847–1931):

Lékař budoucnosti nebude léčit lidské tělo drogami, ale spíše bude léčit pomocí prevence a správné výživy.

Přejeme Vám hodně zdraví.

Podpis

 

Jan Bydžovský a tým nejenleky.cz


Nemusíte hned měnit celý svět. Stačí začít u sebe. Malými kroky.

Žijeme ve stále toxičtějším světě, ze kterého mizí lesy a vymírají živočišné druhy. Nehodláme se s tím smířit.

Jsme e-shop pro každodenní hrdiny. Pro vás, kteří nečekáte, až něco udělá někdo jiný. Nepropadáte zoufalství, že jeden člověk nic nezmění. Vám pomáháme začít u sebe - dělat malé kroky každý den.

Najdete u nás stovky produktů, které jsou nejen užitečné a krásné, ale především šetrné k přírodě i vašemu zdraví. Některé z nich ušetří až 90% energie. A vám spoustu peněz.

A tak - uklízejte domácnost s přírodní, netoxickou drogerií; používejte vlastní lahev na vodu; nabíjejte mobil ze slunce nebo šetřete desítky tisíc litrů vody ročně s chytrými perlátory. A mnoho dalšího.

Přehled aktuálních slev najdete zde.


Hlavními produkty  společnosti VIRDE spol.  s r.o., která sídlí ve Štemplovci u Opavy, jsou doplňky stravy na přírodní bázi a ošetřující kosmetika. Firma si za sedmnáct let své existence vybudovala silné postavení na českém trhu a své obchodní  aktivity přesunula i na Slovenko, Polsko, Maďarsko a  nově i na Ukrajinu. 
Počátky firmy se datují od roku 1996, kdy začala fungovat jako obchodní, poradensko-konzultační a servisní společnost v oblasti farmacie s cílem lépe zkoordinovat spolupráci s jednotlivými články farmaceutického a obchodního řetězce. O jedenáct let později společnost zahájila vlastní výrobu ošetřující a pěstící kosmetiky.

Díky vlastním, účinným a originálním recepturám založeným na přírodní bázi jsme schopni pružně reagovat na poptávku trhu. Své výrobky dodáváme v současnosti zejména v gelové, olejové a emulzní formě.
Kromě kosmetických výrobků máme v portfoliu také doplňky stravy, kde jsme schopni nabídnout řadu zajímavých bonusových výhod jak pro obchodní firmy, tak pro konečného zákazníka. Vyrábíme přírodní doplňky stravy, které slouží jako prevence civilizačních onemocnění a podporují zdravější a spokojenější život. V sortimentu jsou zařazeny zejména takové přípravky, jejichž účinnost je prověřena letitými zkušenostmi lidového léčitelství i odbornými lékaři. Vyráběné doplňky stravy pomáhají například v posílení a obranyschopnosti organismu, v prevenci onkologických onemocnění, od stresu a poruch spánku apod.
Výrobky společnosti VIRDE jsou tak úspěšným spojením vědy a přírody. Nelze opomenout také zakázkovou výrobu, kdy se gely vyrábí dle specifických požadavků jednotlivých odběratelů.

Přehled aktuálních slev najdete zde.


 

Možná už jste slyšeli o doslova zázračných účincích rostlinných olejů lisovaných za studena. Na rozdíl od těch běžných rafinovaných, si zachovávají velké množství cenných látek. Kromě nasycených a nenasycených mastných kyselin obsahují široké spektrum vitaminů a minerálů. Víte ale, že je jich nespočetně velké množství druhů a každý nám prospívá jinak?
Olej lze vylisovat téměř z každého semínka, ořechu či olejnatého plodu. Vedle olejů olivových, sezamových nebo dýňových tak můžete narazit na speciality jako olej z jahodových, amarantových, petrželových, makových nebo chia semínek.

Oleje lisované za studena tvoří tedy naprosto odlišnou a výjimečnou kategorii.
Společnost BIOPURUS si přeje svým zákazníkům nabídnout velkou kvalitu za  přijatelnou cenu, proto oleje a produkty, které dovážíme, pocházejí především z Rakouska a Německa, kde je kvalita už dávno vyzkoušena. 
Společnost BIOPURUS s.r.o. vznikla v roce 2013. Naše historie přitom sahá až do roku 2002, kdy zahájila činnost  naše společnost BIOPURUS na Slovensku. Mnoho klientů pochází i z ČR,  proto jsme se rozhodli založit společnost i zde.

Přehled aktuálních slev najdete zde.


Health & Bio Ltd. je mladá dynamická společnost se sídlem ve Velké Británii působící na trhu od roku 2010. Health & Bio Ltd. se specializuje na prodej zdraví podpůrných produktů. Jejím cílem je nabízet produkty, které zlepšují kvalitu života a přispívají k odstranění nebo snížení negativních vlivů v každodenním životě. Firma se zaměřuje na produkty, které jsou vyrobeny z certifikovaných materiálů, byly testovány v laboratořích a osvědčily se. Bioprotector® je prvním výrobkem firmy na českém trhu. Další výrobky jsou plánovány.

V sekci „ ZDRAVÁ VÝŽIVA“ provozujeme nízkonákladový eshop, a proto naše ceny patří k nejlepším v republice pro koncové zákazníky.
Naše ceny nejsou akční, ale snažíme se je dlouhodobě držet nízko. Výjimkou jsou 24hodinové akce, kdy slevňujeme už z tak levných cen.
U nás nakoupíte levněji, protože jsem anglická firma a neúčtujeme DPH na potraviny!!!
Pokud je zboží vyprodáno anebo není zrovna na skladě, po emailové zprávě s Vaším požadavkem, zboží po doplnění zásob nezávazně rezervujeme.

Přehled aktuálních slev najdete zde.​


 

Farma BioVavřinec z Okrouhlic (kousek od Benešova u Prahy) v roce 1993 navázala na dlouhou tradici hospodaření přerušenou kolektivizací v 60. letech minulého století. Jako rodinný podnik může nabídnout prakticky kompletní sortiment bio-potravin. Její filozofií je být co nejblíže zákazníkovi a tak nabízí hned několik možností dodání, které zaručí, že se k vám dostanou potraviny čerstvé. Nabízený sortiment mj. zahrnuje: čerstvé mléko – nepasterované i pasterované,  čerstvé sýry, jogurty bez konzervantů, škrobu i sušeného mléka, kefíry, máslo, podmáslí, smetanový zákys, syrovátku, polotvrdé sýry, tvaroh, tvarohové dezerty a zakysanou smetanu.

Firma v současnosti nenabízí žádnou slevu.


Skrze Tumátematé jsme si dali v prvé řadě za cíl popularizaci zázračného nápoje známého nejčastěji jako Yerba maté. Dovážíme pro vás jihoamerické maté různých značek, pořádáme workshopy a ochutnávky a hledáme stále nové cesty, jak "objevit" maté pro ty, kteří o něj byli zatím ochuzeni.

Zatímco čajová kultura u nás přímo vzkvétá a kavárnu potkáte na každém rohu, Yerba maté je stále trochu opomíjeno. Většina lidí, která se s ním u nás někde potkala, ho zná v nejlepším případě jako zelené, pražené, nebo jako nějakou pochybnou karnevalovou směs, která nemá s pravým maté už téměř nic společného. Přitom je to ale stejné, jako kdybyste se v luxusní restauraci zeptali na víno a oni by vám nabídli buď červené nebo bílé bez jakékoliv další informace. Vždyť maté je také spousta druhů a značek. Jen v Argentině můžete údajně najít více než 200 různých producentů.  

Postupně se snažíme tuto situaci napravovat. Každé maté nejdříve pečlivě ochutnáme a zhodnotíme ho pro vás. Nabídku sestavujeme tak, aby zároveň sloužila jako jakýsi výukový přehled nejčastějších trendů a druhů, na které můžete ve světě maté narazit.

Není těžké nás potkat, na cokoliv se zeptat, nebo ochutnat maté na zkoušku. Když zrovna nikam necestujeme, najdete nás každou chvíli někde v Praze v parku na slackline nebo zabrané do cvičení acroyogy, často pobýváme na lezecké stěně Smíchoff nebo Lokalblok a účastníme se všelijakých dalších akcí a festivalů a mnohé i organizujeme. Nebojte se nás kontaktovat na: info@tumatemate.cz.

Děkujeme za podporu a těšíme se na setkání někde nad kalabasou matéčka. :-)

Přehled aktuálních slev najdete zde.


Myšlenka o výrobě čokolády se zrodila v roce 2002, s nápadem přišel František Bačík st. Pozornost jsme zaměřili na český „čoko“ trh a začali poznávat různé druhy čokolád a jejich kvalitu. Rozhodli jsme se, že zkusíme vyrobit čokoládu z kvalitních surovin bez použití jiných rostlinných olejů než je kakaové máslo, bez přídavných látek, bílého cukru a lecitinu. První dovoz kakaových produktů jsme uskutečnili v roce 2010.

První tabulka troubelické čokolády spatřila svět v roce 2013. Receptury na čokolády vznikaly dlouhodobým zkoumáním poměrů jednotlivých ingrediencí, než jsme se dopracovali k jejich konečné podobě. Všechny obalové materiály nakupujeme od českých výrobců. Snažíme se, aby naše čokoláda byla 100% česká výroba tzn. návrh obalu, výroba obalu, výroba čokolády a zabalení.

Rodinná výrobna čokolády se nachází v Troubelicích na Moravě v areálu bývalého statku, který byl zrekonstruován v původním „duchu“.

Z bývalé hospodářské budovy je dnes výrobna čokolády, balírna a sklad. Naším cílem bylo zachovat původní ráz celého statku v souladu s okolím.

Kompletní sortiment produktů z kakaových bobů a dalších dobrot z oblasti Jižní Ameriky najdete na našich stránkách KakaovéProdukty.cz.

Firma v současnosti nenabízí žádnou slevu.


Aqua Aurea s.r.o. je výhradně česká společnost, která vznikla v r. 1991. Mezi její zakladatele patří vodárenský technolog Ing. Václav Michek, pracující dlouhá léta v provozu, výzkumu a projekci komunálních vodáren;  od r. 1975 i na výzkumu technologií úpravy pitné vody v místě spotřeby. Za vývoj technologie, odstraňující z pitné vody plně selektivním způsobem dusičnany, získal mj. i zlatou medaili na světové výstavě vynálezů MUBA´81 v Basileji. Výsledky dlouholetého výzkumu, včetně exkluzivní technologie denitratace, jsou využity ve vodních filtrech Dionela, které společnost vyrábí, i ve filtrech Oasa, které podle licence společnosti AQUA AUREA, s.r.o. vyrábí firma Nedform, s.r.o. Filtry Oasa a Dionela zaujímají na trhu přední postavení, jak dokázaly výsledky testu vodních filtrů (viz časopis na obranu spotřebitelů D-TEST, č. 11/98). Všechny používané technologie zachovávají biogenní hodnotu vody, nelikvidují přírodní obsah minerálů.

Kromě vodních filtrů DIONELA a OASA společnost distribuje i další produkty, které řeší požadavky na kvalitu vody pro sprchování a užitkovou vodu.

Přehled aktuálních slev najdete zde.


Martina Sýkorová se už víc jak 15 let věnuje alternativní medicíně – kromě irisdiagnostiky se věnuje i reflexní terapii, různým druhům masáží, elektropunktuře, práci s energiemi, získala i certifikát Mistr Reiki a léčbu doplňuje přírodními produkty. Věk jejích klientů se pohybuje od 3 do 90 let. Mimo jiné se věnuje práci s dětmi, zdravotně postiženými, ale zaměřuje se i na pomoc párům usilujícím o otěhotnění. Více informací najdete na jejích stránkách Zelená oáza. Informace o případných nabídkách pro zaregistrované čtenáře pak zde.

 

 


Sokolíci jsou rodinou manufakturou vyrábějící pochutiny a dochucovadla s obsahem chilli papriček.

Přehled aktuálních slev najdete zde.


Froothie je exklusivním distributorem australské značky Optimum, která vyrábí jedny z nejlepších mixérů, odšťavňovačů a sušiček ovoce na světě. I když má ve všech kategoriích zdatné konkurenty (u mixérů např. značku Vitamix), poráží je na hlavu především kvalitou zpracování a použitím trvanlivějších materiálů. Investice do Optimum je investicí na celý život!

Přehled aktuálních slev najdete zde.