fitness

Covid-19: SKUTEČNÁ prevence a léčba 3/9

V tomto díle bych se rád věnoval mé nejoblíbenější činnosti - propagaci zvýšení imunity formou změny životního stylu. Životní styl je velmi souhrnný pojem a v tomto případě si do něj dovolím zařadit i dietetické změny (změny v jídelníčku). Všechny níže uvedené informace považuji za prevenci, nikoliv za léčbu Covid-19. Pokud ale většinu níže uvedených informací dlouhodobě praktikujete, je velká pravděpodobnost, že netrpíte jednou ze známých komorbidit a tím pádem Vám ani při nákaze nehrozí těžší průběh, který by Vás upoutal na nemocniční lůžko.

 

Kategorie: 

Posilování břišního svalstva. O čem to je? II.

Po neplánovaně dlouhé prodlevě, za kterou se čtenářům upřímně omlouvám, se vracím s praktičtějším pokračováním mého původního článku. Přesto se i zde omezím na obecnější, byť praktičtější doporučení. Je to v první řadě proto, že každý člověk je jiný a co je pro jednoho ideální, může být pro druhého poslední kapka spouštějící celou řadu zdravotních komplikací.

Kategorie: 

Posilování břišního svalstva. O čem to je? I.

Břišní svaly jsou něco, o čem se ve fitness mluví téměř neustále. A v zásadě správně. Břišní svaly spolu s dalšími v okolí tvoří tzv. střed těla a tak pomáhají přenášet sílu mezi jeho různými částmi. Jejich pravidelné procvičování je tak velmi důležitou složkou kondičního tréningu. Bohužel i v dnešní době lze vidět v první řadě honbu za vymakaným “pekáčem“ a to dokonce kolikrát v podobě desítek až stovek opakování rychlých sed-lehů.

Kategorie: 

Proč je důležité cvičit přiměřeně

Když přijde na nevhodnou frekvenci fyzické aktivity, tak v zásadě přicházím do styku se dvěma opačnými extrémy.

Prvním jsou lidé, kteří jsou “svátečními cvičenci“. Jednou za dva týdny si dají do těla na kole, na squashi, aerobicu apod. a obvykle mají ještě dva dny potom problém sejít ze schodů. Zbytek toho času se hýbou jen minimálně a cvičit častěji jim brání buď vnímaný nedostatek času, obecná lenost anebo právě ta nepříjemná bolest po cvičení.

Kategorie: 

Bolest ramen z přetížení – jak jí předcházet a řešit, II.

Navazuji na svůj první příspěvek a doufám, že někteří z vás nedočkavě čekali na pokračování :-) Níže uvádím svých pět oblíbených cviků na ramena, jak jsem slíbil:

 

Military press

Naprostá klasika a velmi účinný cvik. Na rozdíl od těch, které jsem zmínil v první části, jde o komplexní cvik, který při správném provedení využívá a posiluje zdravé pohybové vzorce. Jediný možný problém může být zvýšený nápor hned na začátku - pokud je vám nepříjemný, pomozte si lehkým cheatingem nohama.

 

Kategorie: 

Bolest ramen z přetížení – jak jí předcházet a řešit, I.

Než se pustím do tématu samotného, rád bych předeslal, že články jako tento nejsou v žádném případě náhradou za lékařskou péči, a pokud nějakou bolestí v oblasti kloubů trpíte, doporučuji navštívit lékaře – specialistu. Případná péče včetně rehabilitace je většinou hrazena zdravotní pojišťovnou a tedy ani z důvodu finančního nemá smysl se takové kontrole vyhýbat.

Kategorie: 

3 x 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout - I. část

Hubnutí je věčné téma. V naší zpohodlnělé civilizaci, kde je atraktivní, levné a vysoce kalorické jídlo v podstatě na dosah ruky a kde pravidelný pohyb mnoho lidí nepovažuje za důležitý, počet lidí s nadváhou neustále roste. V počtu obézních/lidí s nadváhou jsme na 9. místě na světě (data z roku 2009). 

Kategorie: 

Stránky