Z babiččina šuplíku

Dvakrát přírodní ochranný krém (20 SPF)

V předchozím článku Vitamíny zadarmo! jsem přislíbil recept na ochranný krém, který si z několika dostupných surovin můžete udělat doma a přebytky podarovat svou rodinu či známé. A protože se sliby mají plnit, jsem zde hned se dvěmi recepty.

11 využití jedlé sody

1) Přírodní deodorant

Pokud se chcete vyhnout parabenům a hliníku, které jsou v mnoha deodorantech a antiperspirantech, zkuste použít špetku jedlé sody smíchané s vodou. Tato jednoduchá pasta funguje efektivně a je jednoduchým přírodním deodorantem. Také můžete jednoduše vetřít trochu suché jedlé sody do podpaží.

2) Kousnutí hmyzem a svědivá vyrážka

Bezpečný deodorant

Pocení je přirozeným procesem regulace teploty těla. Pot, to je především voda. To, co je na potu hlavně nepříjemné, je zápach z bakterií přirozeně s vodou odcházejících. Spousta komerčních přípravků založených na "blokování pocení" (Nivea, Fa, Old Spice a další...) buď nefunguje nebo tělo potlačením pocení v podstatě poškozuje.

5 domácích tělových peelingů

Opět přicházím s několika tipy na výrobu domácích kosmetických prostředků, tentokrát tělových peelingů (angl. body scrub). 

Tělové peelingy jsou výbornou cestou, jak mít dobrý pocit z udržení jemné pokožky pomocí exfoliace (tj. proces odstraňování vrchní vrstvy odumřelých buněk z povrchu obličeje nebo pokožky těla mechanickou cestou). Tělové peelingy vždy obsahují nějaký druh oleje, což dělá vaši pokožku vláčnou, a nějaký exfoliační prostředek, kterým může být cukr, sůl, káva, jedlá soda, apod., což pomáhá přirozeně a jemně drhnout kůži.

Hořčíkový tělový olej

Přicházíme s druhým slíbeným receptem za využití hořčíku pro doplnění transdermální cestou. Tentokrát ve formě, kterou můžete zakoupit již připravenou od různých kosmetických firem zaměřujících se na biokosmetiku, popř. zdravotní kosmetiku. 

 

Suroviny:

9 nezničitelných pokojových rostlin, které čistí vzduch

 

Co myslíte, že má váš byt nebo vaše kancelář společného s vesmírnou lodí NASA? Faktem je, že odpovědí v některých případech může být, že jde o špatnou kvalitu ovzduší. A to, že dobrá kvalita vzduchu může ovlivnit naši náladu i energii, je jasné. Rozhodně si kvalitní vzduch v domácím či pracovním prostředím nevytvoříme používáním různých vůní, které podle reklam maskují každý smrad ;-) To opravdu není správná cesta.

Komplexní očistná kúra jater

Tento recept na očistnou kúru pro vás připravil tým našeho partnera firmy Doktor.cz, který mj. dodává obě složky zmiňované níže, epsomskou sůl i ornitin (volitelně). Naši čtenáři mají možnost získat speciální slevu.

Přírodní BOTOX s okamžitým efektem

Připravte si zelenou masku s luteinem, která pomáhá odstranit vrásky a navrací objem vaší pleti.

Přemýšlíte už o Botoxu? Zakažte si tuhle myšlenku, protože bude mnohem lepší odstranit vrásky, hydratovat a vypnout vaši pleť za pomoci přírodních prostředků

Zapomeňte na Botox, jehly i vstřikování škodlivé látky do vašeho těla. Níže uvedená maska se vám zalíbí kvůli svému anti- aging (protistárnoucímu) efektu i kvůli dobrým výsledkům zlepšení kvality vaší pleti. 

 

Jak vypěstovat avokádovník

Avokádu jsme na našich stránkách věnovali spoustu prostoru a budeme tak činit dále, protože jeho výživová hodnota, účinek na naše zdraví i chuť je z našeho pohledu zatím nedoceněná. Máte-li zájem, vraťte se v čase k některým článkům nebo receptům, které avokádo obsahují.

Dnes vám poradíme, jak vypěstovat avokádovník neboli hruškovec přelahodný ze semena. Je to překvapivě jednoduché. Níže vidíte 10 nenáročných kroků, které si lehce zapamatujete.

Stránky