svačina

Banánový chléb

Jsme poměrně často oslovováni maminkami s dotazy, CO konkrétně připravit svým ratolestem s sebou do školy, pokud se rozhodnete dál vale lepku a nechcete vše nechat jen na ovoci a zelenině. A tak přicházíme s naším oblíbeným receptem na banánový chléb, který je velmi chutný, zasytí a dodá vaším dítkům dostatek energie na celé dopoledne ;-) Těsto připravené podle receptu můžete díky použitým surovinám bez obav ochutnat ještě předtím, než jej dáte do trouby a tak si můžete "pohrát" se sladidlem, pokud nebudete mít k dispozici palmový nebo kokosový cukr.

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
10
Doba vaření: 
60

Domácí müsli tyčinky

S tímto receptem přišel můj známý, blogger vystupující pod přezdívkou Munch. Originální recept jsme jen trochu umocnili přidáním ingrediencí, které pokládáme za vhodné dodat do jídelníčku naším nejmenším ;-) Představivosti se meze nekladou a tak je na vás, jakou variantu vašim dětem do školní tašky přibalíte! 

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
10
Doba vaření: 
60

Taťkovy flapjacky

Flapjacky, tyčinky z ovesných vloček kombinované se semínky, oříšky či ovocem jsou novější variantou k müsli tyčinkám. Reflektují fakt, že část populace nesmí nebo nechce konzumovat potraviny obsahující lepek. Na trhu je již několik značek, ale jak to již bývá u "novinek", nebývají levné (ceny se pohybují od 15 Kč za 50 g tyčinku) a navíc obsahují suroviny, které by podle nás obsahovat neměly - glukozo-fruktozový sirup, palmojádrový tuk, sojový lecitin, atp. A tak proč si nepřipravit zdravější a levnější variantu doma?

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
10
Doba vaření: 
30