Zdravotní ukazatele pod kontrolou, část III. novinky

Další díly

V dnešní části si dovolím přeskočit plánovaný článek o chytrých váhách a zařadit jeden produkt z kategorie "ostatní" - aktuální s ohledem na stále silné sluneční záření, na tento týden uveřejněný článek o všeobecném nedostatku vitamínu D a na mé včerejší čilé  komunikaci s výrobcem.
Zprávy z kategorie eZdraví na mne spadly jaksi automaticky. Kdo mne zná ví, že se touto oblastí intenzivně zabývám a že obvykle patřím mezi tzv. "early adopters" všech chytrých zařízení. Těch, která jsou nějak spojená se zdravím a fitness, posledních pár let výrazně přibývá a jasně v mém výběru dominují.
Jednou z možností, jak se dostat k podobným zařízením co nejdříve, resp. dříve než se dostanou na pulty obchodů (v USA - do Evropy a speciálně pak do Čech to obvykle trvá ještě o pár měsíců déle...) je spolufinancovat start výroby na portálech Kickstarter.com nebo IndieGoGo.com. V ČR byl nedávno spuštěn Startovač.cz, který pracuje na stejném principu. Firma s nápadem (nemusí to být nutně hmatatelná věc - stejným způsobem se dnes financují filmy, vydání knih, humanitární kampaně, atp.) si udělá rozpočet nutný pro rozjezd. Požadované peníze rozkouskuje na pro smrtelníky přijatelné části a vystaví na portálu. Celé je to vždy nastavené tak, že nejnižší možná finanční částka je odměněna tričkem s logem produktu, oficiálním "děkujeme", atp., ale hned za tu další člověk obdrží finální produkt s výraznou slevou oproti plánované prodejní ceně. Ta sleva je natolik vysoká, že vás celkově (včetně doplatku DPH a případného cla tady v ČR) vyjde produkt skutečně levněji a navíc jej máte o pár měsíců dříve, než se u nás v obchodech objeví. Vřele doporučuji uvedené portály sledovat. Po uveřejnění dílu s chytrými vahami a dílu, pojednávajícím o fitness GPS hodinkách a příslušenství, resp. aplikacím na chytrých telefonech se nejspíš několik následujících měsíců budu věnovat právě těm speciálním položkám, které jsem na Kickstarter a IndieGoGo podpořil ;-)  
Tak a teď již k věci. Chytré zařízení, synchronizující se s telefony iPhone a těmi na OS Android, které bych rád představil, se jmenuje SunSprite. Zařízení slouží k jedinému - měří množství a intensitu slunečního záření, kterému jste vystaveni v průběhu dne. Díky propojené aplikaci na vašem telefonu a nastaveným notifikacím vás pak dokáže upozornit v okamžiku, kdy se na sluníčku tzv. "zapomenete" a naopak - pokud se vám slunečního svitu výrazně nedostává. Nejde jen o dobu strávenou na slunci (pokud přečtěte tyto řádky, jste asi dostatečně inteligentní na to odhadout, že jste dnes byli venku na slunci hodinu nebo hodiny čtyři...), ale právě i o jeho intensitu. Sám mám stále v paměti mou anabázi po návratu z Machu Picchu v Peru, kdy jsem nedbal doporučení průvodců a pořádně si obličej a ramena nechránil. Bylo přeci jen celou dobu "pod mrakem", tak proč také, že? Od druhého dne se mi postupně začaly odlupovat velké kusy spálené kůže a po týdnu jsem z Peru odlétal do Čech jako přerostlá perlička kropenatá...Právě pobyt na horách může být i v zimě pro naši kůži příliš. A proto vám zařízení může přijít vhod i během zimního období.

Z níže uvedených obrázků a vloženého videa dostanete představu o velikosti SunSprite, možnostech nošení, vzhledu aplikace, atp. Pokud by vám jakákoliv informace chyběla, dejte mi prosím vědět obvyklými kanály - buďto sám přímo odpovím nebo se zeptám hlavního technického inženýra, se kterým jsem v kontaktu.

SunSprite - velikost I.

 

SunSprite - velikost a popis

 

možnosti nošení SunSprite

 

vzhled aplikace

 

Ukázka použití

Pro doplnění - SunSprite nabízí hned několik možností financování:

- 99USD za 1kus - podle mých odhadů vás včetně poštovného, cla a DPH vyjde tato možnost na cca 2.750Kč (99USD + 15USD za dopravu, to celé krát 20Kč/USD plus 21% DPH; clo je nulové)
- 189USD za 2kusy - za 4.940Kč celkem, tj. 2.470Kč za kus (varianta, kterou jsem zvolil já)
- větší množství opět na IndieGoGo stránkách v pravém pruhu

Pokud se vůbec SunSprite objeví na českých pultech, předpokládám, že se tak stane v létě 2015 a bude stát cca 3.990Kč... (jednoduchý propočet = u doporučené ceny 149USD škrtněte USD, dopište EUR, to celé vynásobte kurzem 28Kč/EUR a zaokrouhlete dolů na baťovské devítky...) 

A ta nejdůležitější zpráva nakonec - SunSprite začíná distribuci pro veřejnost, která prostřednictvím IndieGoGo výrobu spolufinacovala, již příští týden, tzn. do konce srpna "to máte doma" ;-)

Kategorie: 
Obrázek uživatele Martin Novotný

O autorovi

"Duchovní otec" projektu, bio-hacker2, gastronaut, nutrarián, zdravotní detektiv, infovor, blázen do fitness/OCR.

„Starejte se dobře o své tělo. Je to jediné místo, ve kterém musíte žít.“ Jim Rohn