bakterie

Adaptogeny: tulsí (bazalka posvátná)

Dnešním článkem začínáme sérii/průvodce po této velmi zajímavé kategorii bylinek, kterou připravil spolupracovník VyváženéZdraví.cz, David Čoudek. Až se mimo psaní dostane k tomu, že mi zašle své krátké bio společně s fotkou, přehodím i autora dole pod článkem, ať se můžete podívat na to, co vše má za sebou ;-) Mé vlastní komentáře najdete dole "pod čarou". Váš Martin

Kategorie: 

6 přínosů jablečného octa - I. díl

Po celá staletí se používal ocet pro různé účely v domácnosti i na vaření. Také je to starobylý lidový lék, považovaný za pomoc při každém druhu zdravotního problému.
Nejpopulárnějším druhem octa, mezi lidmi myslícími na své zdraví, je ocet jablečný. Přisuzují se mu různé blahodárné účinky, z nichž některé jsou podpořeny vědci.  K těmto účinků patří vliv na hubnutí, snížení hladiny cukru v krvi a zlepšení příznaků cukrovky.

Dále najdete 6 zdravotních přínosů jablečného octa, které jsou ověřeny vědeckými výzkumy.

 

Kategorie: 

Nezapomínejte na koriandr - část II.

 

Koriandrový olej chrání zdraví i před těžkými kovy...

 

Podpora imunity

Přítomnost antioxidantů, spousta fytonutrientů, minerálů a vitamínů v koriandru - vše synergicky posiluje celkovou imunitu organismu.

 

Cukrovka

Kategorie: 

Spirulina - zelené zlato

Dnes jsem trochu váhala, kde s tématem vitamínů a minerálů začít. Na začátku cítím potřebu zdůraznit, že přestože sami máme k výživě zdravý přístup, je nám na základě různých dostupných studií a dalších informací jasné, že není možné dostat vše potřebné do těla pouze prostřednictvím stravy.

Kategorie: