Fitness

Posilování břišního svalstva. O čem to je? II.

Po neplánovaně dlouhé prodlevě, za kterou se čtenářům upřímně omlouvám, se vracím s praktičtějším pokračováním mého původního článku. Přesto se i zde omezím na obecnější, byť praktičtější doporučení. Je to v první řadě proto, že každý člověk je jiný a co je pro jednoho ideální, může být pro druhého poslední kapka spouštějící celou řadu zdravotních komplikací.

Kategorie: 

Posilování břišního svalstva. O čem to je? I.

Břišní svaly jsou něco, o čem se ve fitness mluví téměř neustále. A v zásadě správně. Břišní svaly spolu s dalšími v okolí tvoří tzv. střed těla a tak pomáhají přenášet sílu mezi jeho různými částmi. Jejich pravidelné procvičování je tak velmi důležitou složkou kondičního tréningu. Bohužel i v dnešní době lze vidět v první řadě honbu za vymakaným “pekáčem“ a to dokonce kolikrát v podobě desítek až stovek opakování rychlých sed-lehů.

Kategorie: 

Běhání v zimě? Jde to!

Hodně lidí s příchodem prvního podzimního ochlazení a přeháněk schovává běžecké boty do skříně a znovu je nevyndají až do dubna. Podle mne ale dělají ohromnou chybu. Běhání v zimě, a vlastně za jakýchkoli nepříjemných podmínek je ohromně posilující jak tělesně, tak duševně. Čtenáři mých minulých článku si možná pamatují, že naše těla sílí z překonávání zátěže. To platí i v tomto případě. Kromě imunity (zatím jsem neměl za celou sezónu ani rýmu, natož něco horšího) zimní běh pěstuje i pozitivní vlastnosti z duševního hlediska.

Kategorie: 

Jak na regeneraci?

Než se o regeneraci rozepíši, asi by bylo lepší ve zkratce vysvětlit co to vlastně je. Jak jsem již zde jednou před nějakou dobou napsal, cvičením své tělo zatěžujeme a poškozujeme. Pokud mu potom dopřejeme odpočinek a kvalitní stravu, tělo se zase opraví a to dokonce do stavu výkonnějšího a odolnějšího, než před tou zátěží (v ideálním případě). Tento proces “opravy“ je to, co se ve sportovní terminologii myslí slovem regenerace (alespoň v obecném smyslu např. “regenerace glykogenových zásob“ znamená něco trochu jiného, ale o tom třeba jindy).

Kategorie: 

Proč přemýšlet o používání těla celý den?

Stala se mi nedávno taková zajímavá věc. Začalo mě pobolívat levé rameno. Při přítazích a vzpírání zlobilo a i levá lopatka byla o něco níže než druhá. Samozřejmě jsem to hned řešil s fyzioterapeutem a dále tomu přizpůsobil svoje cvičení. Problém přesto nemizel, spíše se zhoršoval. Ani po třech týdnech jsem tomu nemohl přijít na kloub.

Kategorie: 

Stránky