-
Zveřejnil:
Veronika Novotná - Komentáře: 0
-
Štítky:
Opět přicházím s několika tipy na výrobu domácích kosmetických prostředků, tentokrát tělových peelingů (angl. body scrub).
Tělové peelingy jsou výbornou cestou, jak mít dobrý pocit z udržení jemné pokožky pomocí exfoliace (tj. proces odstraňování vrchní vrstvy odumřelých buněk z povrchu obličeje nebo pokožky těla mechanickou cestou). Tělové peelingy vždy obsahují nějaký druh oleje, což dělá vaši pokožku vláčnou, a nějaký exfoliační prostředek, kterým může být cukr, sůl, káva, jedlá soda, apod., což pomáhá přirozeně a jemně drhnout kůži.
Peeling (exfoliace) kůže odstraňuje z povrchu kůže odumřelé buňky, a tím přispívá k její obnově, okysličování i přijímání vyživujících látek. Tím se tedy významně ovlivňuje funkčnost pokožky, resp. její vitalita. U zdravé pokožky dojde k obnově epidermis za 28 dní. Epidermis jako svrchní část kůže tvoří ochrannou bariéru proti vnějším vlivům, chrání kůži před ztrátou tekutin a zabraňuje průniku chemikálií i mikrobů.
Odumřelé buňky mohou dělat vaši pleť našedlou a nezdravě vypadající. Pokud podpoříte proces výměny odumřelých buněk peelingem, bude vaše pleť jasná a zářící!
Můžete si za tímto účelem koupit tělový nebo pleťový peeling, ale často za něj utratíte spoustu pěnez. Zkuste tedy zvážit výrobu vlastního domácího peelingu. Je to jednoduché, velmi levné a ke všemu i zdravé!
Když si vytvoříte svůj vlastní peeling, zvolíte složky, které jsou vám příjemné a zároveň pleti dodáte léčivé minerály a vitamíny, které vaše pleť ocení.
Připravte si nějakou praktickou čistou sklenici (uzavíratelnou), ve které budete peelingovou směs skladovat.
Jak tělový peeling aplikovat?
Před samotnou aplikací peelingu pleť nahřejte (teplou vodou ve vaně, teplou sprchou, pomocí páry). Tím dosáhnete lepšího otevření pórů i jejich následného vyčištění. Peeling naneste na tělo ještě ve vaně či sprše. Jemně pokožku několik minut masírujte na všech místech. Následně pokožku důkladně opláchněte. Nakonec je dobré nanést vyživující krém. V této chvíli pokožka snadněji přijímá všechny látky. Výsledek takové pravidelné péče bude pak rychleji vidět.
Jak často peeling používat?
Peeling používejte pravidelně, ale dobu opakování volte podle svého typu pleti. Věnujte ale pozornost i tomu, jaký máte po peelingu pocit. Zdá-li se vám pokožka nějakou dobu citlivější, tak raději další aplikaci peelingu oddalte.
Normální pokožce stačí peeling 1x týdně až 1x za 14 dní.
U suché pokožky je možné prodloužit interval až 1x za 3 týdny.
Mastná pokožka zvládne peeling častěji - až 1x za 5 dní.
1) Domácí cukrový peeling
3 díly hrubě mletého cukru
1 díl olivového oleje
15-20 kapek oblíbeného esenciálního oleje nebo olejové směsi
2) Kávovo-kokosový cukrový peeling
1/2 šálku hrubě mletého cukru
1/2 šálku mleté kávy
1 šálek kokosového oleje
3) Dýňovo-medový peeling se sodou
300 g vařené dýně
1 šálek jedlé sody
1/4 šálku medu
4) Cukrovo-vločkový tělový peeling
2 šálky tmavého třtinového cukru
1/2 šálku celých vloček (lehce rozmixujte)
1/2 šálku oleje z hroznový jader
Kůra z jednoho citrónu
2 čajové lžičky citrónové šťávy
5) Pikantní cukrový peeling
3/4 šálku hrubě mletého cukru
2 čajové lžičky mletého hřebíčku
1 čajová lžička sušených růžových lístků
2 čajové lžičky strouhané pomerančové kůry
1 1/2 šálku sezamového oleje
Za sebe hlasuji pro ještě jednodušší variantu, kterou ráda využívám. Často nám zbývá kávový lógr, který je dobře separovaný, protože připravujeme kávu ve French Pressu. Jistě, často skončí lógr přímo v koši, ale ve chvíli, kdy se ho rozhodnu ještě využít jako peeling, je k dispozici každý den. Ve sprše pak vydrhnu lógrem celé tělo. Paty, lokty a kolena o něco déle. Poté doporučuji pokožku opravdu dobře osprchovat, aby nikde nezůstal ani drobek kávy. Když pokožku otřu, použiji čistý panenský kokosový olej. Je to ještě rychlejší, než výše uvedené recepty. A svůj účel to splní více než dobře.
Zdroj: naturalnews.com
- Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.