alergie

Nedoceněná "žahavka"

Je tady jaro a s ním se objevila spousta bylin, jejichž pozitivní účinky na naše zdraví můžeme zdarma využít. Stačí jen zajít do přírody, najít vhodné čisté místo a natrhat si dostatečné množství pro domácí konzumaci. 

Kategorie: 

Probiotika proti arašídové alergii

Ukázalo se, že probiotika léčí arašídové alergie u 80% dětí a mohou nahradit vakcíny na stimulaci imunitního systému.

Moderní medicína zapomněla na jeden z nejdůležitějších systémů lidského těla - kolonie bakterií, které žijí v symbióze v lidských střevech. Tyto různé druhy bakterií pomáhají při trávení a chrání orgány a krev před toxiny. Také posilují imunitní systém.

Kategorie: 

Přínosy probiotik pro děti

 

Existují jasné důkazy o tom, že probiotika bezpečně a účinně pomáhají při léčbě úporného průjmu u dětí. Saccharomyces boulardii má léčebné účinky při léčbě akutního průjmu u dětí. Tyto přátelské kvasinky totiž normalizují střevní  mikroflóru a upravují podmínky ve střevě. 

Kategorie: 

Glutamát a glutaman sodný

Nijak cíleně jsme zatím nepsali o konkrétních aditivech, které se nachází v naší stravě. Fakt, že jich je v průmyslově vyráběných potravinách více než je žádoucí, už jste však z našich příspěvků zřejmě pochopili. Dnes se budeme detailněji věnovat jednomu z nejdiskutovanějších aditiv za posledních 25 let. Až po naší revoluci se začali objevovat zprávy, které nadužívání (ano, tak tomu dříve v našich kuchyních a restauracích bylo) E621, resp. glutamanu sodného, odsuzovali vzhledem k některým nežádoucím reakcím organismu.

Kategorie: 

Spirulina - zelené zlato

Dnes jsem trochu váhala, kde s tématem vitamínů a minerálů začít. Na začátku cítím potřebu zdůraznit, že přestože sami máme k výživě zdravý přístup, je nám na základě různých dostupných studií a dalších informací jasné, že není možné dostat vše potřebné do těla pouze prostřednictvím stravy.

Kategorie: