Nezapomínejte na koriandr - část II.

 

Koriandrový olej chrání zdraví i před těžkými kovy...

 

Podpora imunity

Přítomnost antioxidantů, spousta fytonutrientů, minerálů a vitamínů v koriandru - vše synergicky posiluje celkovou imunitu organismu.

 

Cukrovka

V roce 2009 byl výskyt cukrovky 2.typu zaznamenán u 285 miliónů lidí na celém světě. Vzhledem ke stimulačnímu účinku koriandrového oleje na žlázy s vnitřní sekrecí, se zvýší sekrece inzulínu ze slinivky a následně se zvýší hladina inzulínu v krvi. To upravuje správné vstřebávání cukru a výsledkem je zdravější hladina cukru v krvi.
 
 

Chronická onemocnění

Těžké kovy jsou na prvním místě mezi známými přispivateli chronických onemocnění (Cronova nemoc, fibromyalgie, roztroušená skleróza, Alzheimerova choroba,…). Koriandr se ukázal jako silný likvidátor rtuti, kadmia, olova a hliníku z kostí a centrálního nervového systému. Je také jedinou známou látkou, která se dostane "dovnitř" buňky, aby vytlačila těžké kovy napojené na buněčné organely v jádru buňky a vlastně zvrátila způsobená poškození DNA! Ideální je požití 30 minut před jídlem obsahujícím vlákninu nebo čistý zdroj chlorely.

 

Zdraví trávicího traktu

Díky své schopnosti odstranit těžké kovy i silným protiplísňovým účinkům - zabíjejí při přemnožení Candida Albican a doprovodné útočníky v zažívacím traktu, spolu s jeho přirozenou schopností ovlivňovat produkci kyselin a vylučování žaludečních enzymů →
koriandrový olej je balzámem pro vaše zažívací ústrojí.

 

Duševní rovnováha a emoční poruchy

Věří se, že esenciální olej koriandru stimuluje kreativitu, optimismus a představivost. Studie dokonce ukazují, že vysoké dávky koriandru způsobují mírnou euforii, což mu dalo přezdívku  “opilé obilí". Koriandr byl také použit k léčbě nespavosti, úzkosti a panické ataky kvůli svým sedativním účinkům. Dále se užívá při depresích a dalších psychických i emočních poruchách. Koriandrový olej také prokázal, že podporuje dobrou paměť a může pomoci oslabit projevy Alzheimerovy choroby.

 

Vysoký cholesterol

Denní konzumace koriandrového oleje snižuje množství poškozených tuků (peroxidace lipidů) v buněčných membránách. Studie ukázaly, že snižuje hladinu špatného cholesterolu a zvyšuje dobrý cholesterol. Studie u potkanů potvrdily, že kombinace 
kyselin linolové, olejové, palmitové, stearové a askorbové (vitamin C) v koriandru jsou účinné při redukci cholesterolových usazeniny na vnitřních stěnách tepen a žil.

 

Srdeční onemocnění

Konzumace koriandrového oleje prokázala snížení krevního tlaku u pacientů trpících hypertenzí. Interakce vápenatých iontů a cholinergního neurotransmiteru v periferním a centrálním nervovém systému, běžně známého jako acetylcholin, uvolňuje napětí cév, čímž se snižuje počet kardiovaskulárních obtíží, včetně infarktu a mozkové mrtvice.

 

Rakovina

Koriandr obsahuje coriandrol, což je látka používá k léčbě rakoviny jater. Pokud je kombinován se zdravou výživou, je koriandr považován za účinný v prevenci některých druhů rakoviny jako je rakovina jater, prsu a rakoviny tlustého střeva.

 

Neodcházejte z domu bez koriandrového oleje! 

Koriandr olej s sebou musíte mít při cestování. Ve většině zemí nemoci z konzumace potravin ovlivňují až 30% (nebo více) populace. A koriandrový olej vykazuje velmi dobré výsledky při řešení všech hlavních nemocí přenášených potravinami!
Výzkum, publikovaný v nedávné době, ukázal, že koriandrový olej má schopnost zabíjet tak závažné bakterie jako je E. coli, Salmonella, Staphylococcus aureus nebo Bacillus cereus. Z 12 testovaných kmenů každý kmen bakterie vykazoval snížený růst a většina z nich byla zabita! A toto bylo výsledkem použití prostředku s obsahem pouze 1,6% koriandrového oleje. Představte si výsledky při 100%!

Podle studie z Journal of Medical Microbiology funguje koriandrový olej tak, že poškodí membránu bakteriální buňky, což způsobuje smrt buňky. Již ve studii zveřejněné v roce 2004 v časopise Journal of Agriculture and Food Chemistry se ukázalo, že sloučenina dodecenal (nalezená v koriandru) byla při likvidaci salmonely dvakrát účinnější než běžně používané antibiotikum, gentamicin!

Už se dlouhou dobu ví, že salsa má antibakteriální vlastnosti. Jen si nikdo dosud neuvědomil, že v salse je obsažen koriandr, který je za tento účinek zodpovědný. Nehledě na tuto skutečnost, můžete si být jistí, že během svého života budete čelit nějaké nákaze či nemoci z konzumace potravin. Budete-li mít po ruce koriandrový olej, budete připraveni!

 

Na výše uvedené zdravotní obtíže si kupte takový olej, který nevyžaduje skladování v chladničce, což vám umožní si ho vzít s sebou i na dovolenou. Měl by být ideálně 100% organický za studena lisovaný. Pak stačí jen pár kapek denně a vaše tělo vám poděkuje :-)
 
Zdroj: activationproducts.com

Kategorie: 
Obrázek uživatele Veronika Novotná

O autorovi

Výživová poradkyně se zaměřením na výživové i zdravotní potíže u dětí, dospělých i seniorů. 

"Nechť strava je tvojí medicínou." Hippokratés