Movember? Ne - pro mne listopad

Další díly

Všimli jste si kolem sebe více mužů s nově narostlým knírkem? Nebo nového klipu dua Pokorný & Ondráček? Já ano a nebude to poprvé, kdy půjdu proti proudu. Movember, akce na zvýšení povědomí o rakovině prostaty a rakovině varlat. Pokud bych knírek nosil, asi bych si ho na ten měsíc padajícího listí oholil. Celá akce mi přijde stejně hloupá jako polévání se ledovou vodou nebo ostentativní nošení růžové stužky. Ať již byl původní záměr těch, kteří podobné akce vymysleli jakkoliv chvályhodný, dnes za všemi podobnými akcemi cítím “pach” velkých farmaceutických koncernů, v lepším případě pak firem vyrábějících potravinové doplňky. Výrobce Prostenalu a s nimi i Marek Vašut se při podobných aktivitách musí tetelit blahem… Myslíte si, že vybrané peníze za jakoukoliv podobnou akci skončí někde jinde, než v laboratořích a vývojových centrech těchto firem, kde se “horečně” snaží vyvinout něco, co se nám následně snaží vnutit jako jediné a spásné řešení našich problémů? Možná je načase, abychom se vrátili do reality. Léky na VĚTŠINU doposud známých onemocnění již dávno existují a protože jsou buďto čistě přírodního původu (sorry, ale přírodu patentovat nelze…) nebo je lék a jeho výroba natolik triviální, že se na jeho masové výrobě nedá vydělat balík peněz. A jak se pak ty velké koncerny zachovají? V zájmu uchování zisků “investují” jejich část do lobbingu a do umlčení těch, kteří se snaží podobnou léčbu prosadit. Chcete důkaz? Předložím Vám postupně rovnou tři a protože něco tak důležitého a podstatného nemohu znevážit tím, že jednotlivým příkladům věnuji jen několik vět, dovolím si je rozdělit do třech samostatných článků…

 

Zázračné meruňkové jadérko

Slyšeli jste o účincích “vitamínu” B17 na lidský organismus? Pokud ne, pak si nejdříve všimněte těch uvozovek - nejsou tam bez příčiny. Tento vitamín je ve skutečnosti spíše pseudo-vitamín - nepatří chemicky mezi vitamíny, ale díky jeho schopnostem je některými autoritami takto nazýván. Jiní mu říkají Amigdalin. B17ka se nachází v jádrech meruněk, ale i v jádrech trnek, švestek a dalších peckovin. Pokud jste jádra z uvedeného ovoce někdy ochutnali, asi vám chuť připoměla hořké mandle. Ano, přihořívá ;-) Účinná látka patří do skupiny kyanidů (hydrogenkyanid)! A že jste neslyšeli nic o tom, že by se tato jádra používala při léčbě rakoviny? Nedivím se. A přitom je léčba pomocí řízeně dávkovaných meruňkových semen podstatně účinnější, než chemoterapie!!! Podle dat, která mám k dispozici se pohybuje úspěšnost léčby rakoviny (všech typů kombinovaně, počítá se přežití 5-letého období od aplikace chemoterapie, nikoliv vyléčení!!!) chemoterapií pod hranicí 3%. Léčba amygdalinem je mimořádně úspěšná u leukémie, rakoviny střev a právě u typu, na který míří celé Movember hnutí - rakoviny prostaty. Přitom jen léčba Amygdalinem má podle stádia rakoviny (4. stupně) úspěšnost až 60%!!!

A jak vlastně B17ka funguje? Kyanidy obsažené v jadérkách meruněk jsou obklopeny cukry. A cukry rakovinové buňky prostě milují (prvními a základními doporučeními, které sami pacientům s rakovinou dáváme je eliminovat cukr a upřednostnit zásadotvorné potraviny). A kyanidy se uvolní právě v okamžiku metabolizace cukrů, které jsou na ně navázány. A ty zaútočí cíleně právě na rakovinové buňky (= narozdíl od chemoterapie neničí zdravé buňky v okolí tumoru). Je to vlastně taková programovaná sebevražda - rakovinové buňky se zabijí samy - díky své afinitě k cukrům, které tak milují. Pro ty z vás znalé chemie - Amygdalin se poté, co jej začnou rakovinné buňky metabolizovat rozpadne díky působení beta-glukosidázy (enzym produkovaný rakovinovými buňkami) na jednu molekulu hydrogenkyanidu, jednu molekulu benzaldehydu a dvě molekuly glukózy. A zatímco si rakovinové buňky pochutnávají na glukóze, hydrogenkyanid si “pochutná” na nich.

A kde Amygdalin získat? Jednoduchá otázka, složitější odpověď… Díky laxnímu postoji odborné veřejnosti a netečnosti zdravotních autorit nejenom zde v ČR si budete muset navléknout plášť ala Sherlock Holmes a pořídit si lupu. Jednodušší to budete mít, pokud se rozhodnete pro léčbu jadérky - zde vám postačí “Mr. Google”. Chcete-li ale dát přednost syntetické formě účinné látky v jadérkách obsažených (čistý Amygdalin), pátrejte po přípravcích Laethril nebo Amigdalina - pod těmito obchodními názvy je vyrábí několik malých farmaceutických firem (asi nejkvalitnější vyrábí firma Cyto Pharma dé Mexico, S.A.), ale díky restrikcím úřadů jednotlivých států se obvykle neobjevují mezi schválenými léčivy… Jednotlivé protokoly, jak pro přírodní, syntetickou i kombinovanou léčbu Amygdalinem máme k dispozici a rádi je na vyžádání poskytneme. 

 

My sami konzumujeme Amygdalin v přírodní podobě (jadérka) pravidelně, jako prevenci. V druhém z článků, který bude dnes zveřejněn se dozvíte více o vhodnosti konzumace potravin s hořkou chutí, kterých narozdíl od potravin dalších chutí (sladkých, slaných, pálivých a kyselých) konzumujeme žalostně málo…

Kategorie: 
Obrázek uživatele Martin Novotný

O autorovi

"Duchovní otec" projektu, bio-hacker2, gastronaut, nutrarián, zdravotní detektiv, infovor, blázen do fitness/OCR.

„Starejte se dobře o své tělo. Je to jediné místo, ve kterém musíte žít.“ Jim Rohn