"Menmejkry"

Vím, ten název nezní moc česky, ale jak byste přeložit "ManMaker"? Něco (cvičení), co z vás udělá CHLAPA? A co naše drahé polovičky? Znám několik takových, které menmejkry (s nižší zátěží) cvičí a nevypadají ani náhodou jako chlapi ;-) No nic, necháme název názvem a jdeme na to!

Co potřebujete? Dvě činky (nebo kettlebelly) a trochu prostoru - nic víc ;-) Možná vám na začátku pomůže znalost cviku - burpee neboli angličáku. Ten je důvěrně známý těm, co se motají kolem cvičení bez zátěže (využívající jen váhu těla), crossfitu, popř. Spartan Race závodů (kde po selhání na některé z překážek Vás těchhle "lahůdek" čeká hned třicet...). Níže vidíte jednoduchou infografiku, ale princip angličáků pochopíte nejlépe, pokud se podíváte na vložené video. Zde vám menmejkry představí jeden z mých vzorů, Mark Divine ze SEALFitu. Když si odmyslíte činky, zůstane vám burpee/angličák.


Infografika burpees/angličáků

Já osobně menmejkry cvičím minimálně dvakrát denně s 10kg činkami, 5-10 sérií. Nezdá se to, ale ať jste na tom fyzicky jakkoliv, pokud si vyberete "ideální" váhu činek, po páté sérii Vás začnou pálit všechny svaly a při desáté budete proklínat vše ve vašem dohledu ;-) Nemáte-li víc času než 5-10 minut denně, pak Menmejkry jsou to PRAVÉ cvičení pro vás. Díky přidání zátěže se znásobí již tak dokonalé cvičení pro všechny svaly vašeho těla, jakým bezpochyby burpees jsou.
 

 

Kategorie: 
Obrázek uživatele Martin Novotný

O autorovi

"Duchovní otec" projektu, bio-hacker2, gastronaut, nutrarián, zdravotní detektiv, infovor, blázen do fitness/OCR.

„Starejte se dobře o své tělo. Je to jediné místo, ve kterém musíte žít.“ Jim Rohn