Jedna outdoorová variace na HIIT ;-)

Dnes jen navazuji na můj předchozí příspěvek o vysoce intenzivním intervalovém tréninku. Mí oblíbenci stojící za filmem Cereal Killers (doslova "Cereální zabijáci", ale díky výslovnosti v angličtině název zní podobně jako "Serial Killers", čili "Sérioví zabijáci", což podle nás cereálie jsou) přišli s krátkým videem na Vimeo.com. Můžete na něm vidět jednoduchou variaci na HIIT v přírodních podmínkách. I když asi pláž pod okny vaší mansardy nemáte, dá se tento vysoce efektivní trénink přizpůsobit na české podmínky ;-) Jen písečnou pláž zaměňte za rozkvetlou louku nebo lesní pěšinu a nějaký ten 30kg šutřík se určitě poblíž najde ;-)

10-ti sekundový sprint následovaný 10x zdvihem 30kg kamene, zpět  na start volnou chůzí a to celé 4-5krát - celkový čas 10 minut 
 

 

A pokud přijdete s výmluvami typu "nemám poblíž ani les ani louku", zkuste variantu, kterou volím ve dnech jako ten včerejší (= asi znáte tu hlášku pana Kemra z filmu Na samotě u lesa, že?) - dám si sprintem všech 11 pater našeho paneláku, dolů sejdu volným tempem a znovu sprintem nahoru, to celé čtyřikrát. A pokud by vám to bylo málo, proložte to na každém lichém patru deseti kliky a na každém sudém pak deseti angličáky ;-)

 

Kategorie: 
Obrázek uživatele Martin Novotný

O autorovi

"Duchovní otec" projektu, bio-hacker2, gastronaut, nutrarián, zdravotní detektiv, infovor, blázen do fitness/OCR.

„Starejte se dobře o své tělo. Je to jediné místo, ve kterém musíte žít.“ Jim Rohn