Food Detective

 

Co to je potravinová intolerance

Potravinová intolerance není životu nebezpečná, ale její vliv by se neměl nikdy podceňovat. Postižené osoby mají ztíženou schopnost vést normální zdravý život. Výskyt potravinové intolerance je poměrně častý – odhaduje se, že jí trpí asi 45 % obyvatel

Příznaky bývají často nejasné a základní příčina problému – potravina, není vždy správně diagnostikována. Potravinová intolerance je v podstatě neobvyklá reakce Vašeho těla na určité potraviny, která se může projevit několika způsoby. Někteří lidé můžou trpět jedním příznakem jako např. nesnesitelné bolesti hlavy, zatímco jiní trpí nadýmáním, migrénou plus mají kožní či respirační potíže. Pochopení, že potraviny jsou katalyzátorem konkrétních symptomů, není jednoduché, protože na rozdíl od okamžitých příznaků potravinové alergie, příznaky potravinové intolerance se často objevují o několik hodin nebo dokonce dní později.

 

Alergie na potraviny vs. potravinová intolerance

Klasická alergie, která sa projeví při styku s určitou potravinou (např. na arašídy nebo mořské plody), je charakteristická okamžitou a často silnou reakcí imunitního systému. Mezi příznaky potravinové alergie patří vyrážky, kýchání, podrážděná pokožka, otoky, rýma, únava, průjem a zvracení. Obvykle se tyto příznaky objeví v průběhu několika minut po konzumaci, případně styku s danou potravinou, i když se mohou opozdit i o několik hodin.

Potravinová alergie se vyskytuje poměrně řídce – je diagnostikovaná u přibližně 2,5 % populace. Mezi nejčastější případy patří potravinové alergie na arašídy, ořechy (mandle a para ořechy), vejce, mléko, ryby a korýše.

Při styku s původcem potravinové alergie tělo produkuje specifické protilátky (IgE) na „potlačení” alergenů těchto potravin, a po zkonzumování daného jídla, imunitní systém zareaguje uvolněním histaminu a dalších přirozeně se vyskytujících chemických látek v těle. Alergické reakce na potraviny se mohou značně lišit v závažnosti, přičemž některé z nich mohou být i smrtelné.

 

Příznaky (symptomy) potravinové intolerance

Máte-li některý z následujících symptomů, můžete i Vy trpět potravinovou intolerancí. Obvykle trpí daný člověk více než jedním ze symptomů.

Z více důvodů je dobré potvrdit či vyloučit, zda opravdu jde o potravinovou intoleranci. Níže najdete přehled symtomů v abecedním řazení.

Artritida
Astma
Bolesti kloubů
Bronchitida
Celiakie
Chronická únava
Cystická fibróza
Deprese
Ekzémy, akné, vyrážky
Fibromyalgie
Gastritida, žaludeční vředy
Migrény
Nespavost
Otoky
Pomočování
Poruchy hyperaktivity
Poruchy trávení, plynatost
Poruchy ztráty pozornosti
Problémy s hmotností
Průjem
Svědění pokožky
Úzkost (akutní nebo chronická)
Zácpa
Zadržování tekutin
Zánět střeva, Crohnova choroba

 

Otestujte se:

Food Detective™ je samodiagnostický test potravinové intolerance, který si můžete provést v pohodlí Vašeho domova. Nepotřebujete navštěvovat lékaře, ani čekat týdny na výsledky z testovacích
laboratoří. S Food Detective™ máte výsledky za 40 minut. Nabízíme

Použití Food Detective™ je velmi jednoduché. Přiložené Instrukce krok za krokem Vás tímto procesem lehce provedou. Vše potřebné k získání vzorku a také k samotnému testování najdete
jako součást balení Food Detective™.

Cena testu 2.400,- Kč. Nabízíme možnost naší asistence při provádění testu.

 

Test nabízí 46 pozic, pod kterými se skrývá možnost testování 59 potravin:

Obilniny: kukuřice, oves, pšenice, tvrdá pšenice, rýže, žito, lepek
Ořechy: arašídy, kešu, mandle, para ořechy, vlašské ořechy
Luštěniny: čočka, fazole, hrách, sója
Maso: hovězí, jehnečí, kuřecí, vepřové
Ryby: říční ryby (losos, pstruh), korýši a měkkýši (krevety, garnáty, kraby, humři, mušle), ryby s bílým masem (treska, treska skvrnitá, platýs), tuňák
Ovoce: jablka, jahody, černý rybíz, grapefruit, melouny (cantaloupe, vodní meloun), olivy, pomeranče a citróny
Zelenina: brambory, brokolice, celer, česnek, kapusta, mrkev, okurka, papriky (červené, zelené, žluté), pórek, rajčata
Jiné: čaj, houby, kakaové boby, kravské mléko, kvasnice, vejce, zázvor

 

Návod na provedení testu - pouze klikněte na obrázek