5 způsobů, jak vyrýsovat paže bez doteku činek

 

Tento článek je více určen všem ženám. Muži z nějakého důvodu činky potřebují :-) Kdyby toto cvičení chtěl zkusit i nějaký muž, směle do toho!

Někdy nemáme čas nebo motivaci stavit se v posilovně. Naštěstí můžeme získat pevné vyrýsované paže i bez činek (a bez posilování vedle někoho, kdo si myslí, že chrochtat na veřejnosti jako zvíře je vhodné:-) ... Ještě lépe: Můžete je vyrýsovat doma. 

Každé cvičení by mělo být prováděno celou minutu. Můžete začít s jedním opakováním (jakmile uběhne pět minut, máte hotovo!). a pak opakování navyšovat podle získané síly. 

 

 

Klik o stěnu

 

Jistě, kliky nejsou ta nejjednodušší věc na světě. Ale klik o stěnu vám umožní nastavit si úroveň obtížnosti, což je jednodušší než "normální" klik.
Abyste je udělali, postavte se rovně čelem ke zdi, s obličejem asi šest centimetrů od stěny. Položte ruce na šířku ramen zeď. Udělejte krok zpět tak daleko, jak můžete zůstat s oběma nohama na zemi. Nadechněte se při pohybu dolů, držte hýždě zastrčené  a vydechněte, jakmile se odtlačíte od stěny. 
Tip: Pokud jsou kliky na vzdálenost celého kroku od stěny příliš obtížné, trochu vaše nohy přibližte ke stěně tak, abyste kliky mohly pohodlně opakovat. Později budete schopné dosáhnout i na tuto úroveň. 

 

 

 

“Obrácené kliky”

Můžete dělat “obrácené kliky” za pomoci židle, ale na podlaze je lehčí sledovat, co zvládáte. 
Posaďte se na podlahu s ohnutými koleny a chodidly s prsty proti sobě, jako když se chystáte chodit jako krab:-). Poté zpevněte břicho, zastrčte zadek a zvedněte pánev nahoru, až je vaše tělo v opačné poloze stolu. Snižte své tělo ohnutím paží, aktivujete své tricepsy. Když jste u podlahy, nepokládejte zadek na zem, aby vaše tělo a svaly paží zůstaly stále aktivní. Opakujte po dobu jedné minuty.
Tip: Pokud jste začátečník nebo nemáte ještě kontrolu nad tělem, můžete se dotknout země, ale snažte se dotknout jen zlehka a hned se vrátit nahoru.  

 

bez instruktážního videa - snad je můj popis dostatečný ;-)

Půlkruhová rotace paží

Tyto kruhy pažemi, které jste museli dělat v hodinách tělocviku, jsou překvapivě dobré na budování síly horní části těla. Díky opakujícímu se pohybu je snadné přestat dělat kruhy kvalitně. Půlkruhová rotace přináší více aktivní pohyb, který působí hluboko do svalů paží. 
Stůjte s nohama od sebe zhruba na šíři hýždí a držte paže rovnoběžně s podlahou. Dejte ruce dlaněmi dopředu, utvořte z dlaní misku, jako byste drželi tenisový míček v každé ruce. Otáčejte celou paží dopředu v půlkruhu tak, aby dlaně směžovaly zepředu dozadu. Držte lokty napnuté pro maximální svalové zapojení. Pak paže vraťte zpět do původní polohy. Otáčejte pažemi tak rychle, jak můžete.
Tip: Přemýšlejte o pohybu jako o pohlavku dopředu a pohlavku dozadu.

 

bez instruktážního videa - snad je můj popis dostatečný ;-)

Přitahování bez zátěže

Chcete-li vytvořit odpor při přitahování bez zátěže, vše, co potřebujete, je vaše vlastní pěst. Obvykle se toto cvičení provádí s jednoručkami, při jejichž sevření pěst aktivuje svaly v paži a vytvoří tak účinné cvičení. 
Lehce se předkloňte dopředu, vytrčte lokty do stran a zatáhněte ruce dozadu, lokty stále ohnuté, čímž vytvoříte veslovací pohyb. Tímto se procvičí biceps a triceps včetně aktivace svalů horní části zad.  Postup opakujte pro celou minutu.
Tip: Ujistěte se, že držíte ruce blízko těla s cílem maximalizovat účinnost tohoto cvičení.

 

 

 

X-skoky

Vaše vnitřní roztleskávačka má konečně šanci na výstup s X- skoky! Tento kardio pohyb zapojuje celé ruce a zároveň posiluje břišní svaly a nohy.
Stůjte rozkročená na šíři ramen a ruce volně podél těla. Vyskočte a roztáhněte ruce nad hlavu, takže tvoří "X" tvar v horní části vašeho skoku. Jakmile doskočíte na zem, mírně pokrčte kolena, abyste změkčily dopad. 
Tip: Může být těžké vydržet celou minutu, když právě začínáte, ale udělejte, co zvládnete.

 

Zdroj: DailyMakeover

Kategorie: 
Obrázek uživatele Veronika Novotná

O autorovi

Výživová poradkyně se zaměřením na výživové i zdravotní potíže u dětí, dospělých i seniorů. 

"Nechť strava je tvojí medicínou." Hippokratés